16 důvodů proč nakupovat u nás:

 

 • Široký sortiment (přes 33 značek, přes 2990 produktů na výběr a pořád se rozšiřujeme)
 • Běžné slevy/zvýhodnění 2-15% dle druhu zboží jsou již promítnuty v ceně
 • Slevové kupóny, které se odečítají v průběhu objednávky - měníme v příslušenství navíc
 • Česká distribuce - záruka servisu, zboží obsahuje tištěný návod v českém jazyce.
 • E-mailové a tel. poradenství ZDARMA
 • Rychlá komunikace, otevřený a individuální přístup k zákazníkům
 • Pro objednání zboží není potřeba se registrovat
 • Osobní odběr v Praze( dle domluvy )
 • Osobní doručení po Praze ( dle domluvy )
 • Při nákupu nad 7.261,- s DPH doprava v síti Zásilkovny.cz a Uloženky.cz ZDARMA
 • U některých produktů doprava zdarma již od 2.490,-
 • Platba dobírkou, převodem na účet, se splatností.
 • Recenze a zkušenosti zákazníků
 • Jsem plátcem DPH
 • 5 způsobů dopravy ( doprava již od 60,- )

 

 

FOTO MÁLEK - Petr Málek - idatabaze.czFotoaparáty a příslušenství - idatabaze.cz

 

 

Doporučuji:

 

 

 

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. Poradna
 3. B+W 007 neviditelný ochránce

B+W 007 - neviditelný ochránce

23.12.2012 17:25

S objektivem je to podobné, jako s chlebem namazaným máslem. Když upadne, tak tou namazanou stranou dolů. Objektiv, nechtíc zůstat pozadu, se k zemi zásadně poroučí předním optickým členem, a je, jak se říká, vymalováno, zvlášť, pokud na přistávací ploše je bláto či písek, o štěrku raději ani nemluvě.

Můžete se ke své technice chovat sebeopatrněji, obvykle je to ale jen otázka času, než naplníte to své procento pravděpodobnosti. Následkem takového pádu objektivu jsou poškrábané antireflexní vrstvy, rýhy v relativně měkkém optickém skle, a jediné pozitivum je, pokud nejde o ultraširokoúhlý objektiv, že rázem získáváte velmi měkce kreslící objektiv portrétní. Ne vždy je ovšem tento efekt žádoucí, a je tedy lépe takovým nehodám předcházet.

Ze své praxe na fotografických workshopech vím, že mnoho fotografů používá pro ochranu přední čočky objektivu UV filtr. Samozřejmě, bylo by to v pořádku, kdyby se ovšem nejednalo o nejenže dokonale upatlaný filtr, ale navíc ten nejlevnější, tak to obvykle znamená bez antireflexních vrstev a z obyčejného skla. Tyto filtry, obvykle kompletované kdesi na předměstí Pekingu, fungují podobně, jako poškození přední čočky pádem do písku. Naštěstí pro uživatele jsou ale tyto filtry (pokud se samozřejmě dokonale nezakousnou do předního závitu objektivu) sundat, když zrovna nefotografujete glamour portréty a účinek upatlaného skla není vaším výtvarným vyjadřovacím prostředkem.

Použití kvalitního UV filtru vyrobeného z optického skla jako ochrany objektivu je tou lepší volbou, zvláště v případě, kdy je filtr opatřen kvalitními antireflexními vrstvami. Je zde ale ještě jedna zdánlivá maličkost. Jedná se o UV filtr, tedy o filtr vyrobený ze speciálního skla, jež zadržuje ultrafialové záření, spadající již do oblasti pro náš zrak neviditelné. Téměř… V tom je ten háček. Fyzikální vlastnosti skla není možné ovlivnit tak, aby byly tabulkově přesné, takže maximální účinnost UV filtru sice zasahuje do oblasti neviditelné UV radiace, ale určitý přesah do viditelného spektra zde je. Poznáte to snadno. Vezměte bílý papír na denní světlo, a porovnejte jeho odstín viděný prostýma očima, a odstín, který papíru vdechne váš UV filtr.

Ano, papír získá velmi jemný, téměř nepatrný nádech k teplejšímu odstínu, protože jej ochudíte o vlnové délky kolem 400nm. Totéž ovšem udělá i blokační UV/IR filtr, který je předsazen na digitálním snímači. Nežádoucí úbytek modrých odstínů se znásobí. A výsledek? Šibalové určitě podotknou, že nepatrný posun snímku k teplým odstínům hravě vyrovnají nastavením White Balance, a budou mít pravdu. Jenže ono zde nejde o celkový barevný posun, ale o změnu barevných odstínů, které jsou složeny mimo jiné právě ze zářivě modrých odstínů vlnových délek kolem 400 nm, což je nejen barva oblohy, ale také veškeré odstíny chladnější zeleně. V praxi tak dochází k tomu, že například tráva ztrácí svou svěžest a vypadá, jako kdyby již prošla skotu žaludkem.

Jakmile se začnete snažit tento odstín vylepšit posunem WB k chladnějším odstínům, výsledku sice dosáhnete, ale pokud na snímku bude také člověk, získá jeho pleť odstín svědčící o jistém stupni cyanózy. Jediná cesta vede přes úpravu odstínů funkcí Selektivní barva. UV filtry měly velký význam při snímání na film, protože tam UV záření způsobovalo nadměrné změkčení obrazu i podivné zesvětlování azurových odstínů, v digitální fotografii však ztrácí význam, a to právě díky blokačnímu UV/IR filtru digitálního snímače.

Potřebám současných digitálních fotografů tedy mnohem více vyhoví filtr, který na straně jedné poskytne maximální mechanickou ochranu přednímu členu objektivu, přitom však nijak neovlivní světlo, jež vytváří fotografický obraz. A když by takový filtr byl navíc odolný proti zašpinění, aby jej nebylo nutné tak často čistit, byli by určitě fotografové v sedmém nebi…Moment!!!

V sedmém? A co třeba v nula nula sedmém, není to ještě výše? Ostatně, i agent 007 měl povolení zabíjet kdejakou špínu. V každém případě, ideální ochranný filtr existuje, na trhu se objevil teprve nedávno, jsou u něj využity nejmodernější technologie, pochází z dílny Schneider Kreuznach, nese značku B+W, a jmenuje se…Samozřejmě 007…

Jak se říká, i mistr tesař se utne, u precizních německých výrobků to ale rozhodně zvykem není. Když jsem tedy ochranný filtr B+W 007 vytáhl z papírové krabičky, následně otevřel krabičku plastovou a vzal do ruky objímku, napadlo mne, že už opravdu svět není co býval, a tradice se ztrácí. V krabičce byla totiž jen objímka…No jo, říkám si, proč je ale těžší, než bych čekal? Otáčím obroučku v ruce, a najednou se někde uprostřed té prázdnoty slabě zaleskne halogenová žárovka. A mám tě, směju se pod vousy, které nemám. Samozřejmě, filtr 007 v obroučce byl, vždyť se vyrábí skutečně v Německu, a já si jen tak trochu hrál na to, že jsem uživatel, který vlastně neví co si koupil, a vžil se do jeho pocitů. Ochranný filtr B+W 007 je totiž nejtransparentnějším v současnosti vyráběným filtrem s téměř 100% propustností světla, a je proto za standardních podmínek prakticky neviditelný, a to samozřejmě i díky aplikaci špičkových antireflexních vrstev.

Filtr B+W 007 je vyroben ze špičkového tvrzeného optického skla Schott, které se vyznačuje extrémní propustností světla a rovněž vysokou odolností mechanickou. Ve výrobě samotných skleněných plátků se dbá především na dokonalou planparalelnost obou ploch, aby nedocházelo k sebemenšímu zkreslení obrazu, rovněž precizní a přesná mosazná obroučka zajišťuje dokonale rovné usazení skla a jeho kolmost vůči optické ose optické soustavy objektivu.

Sklo je ošetřeno špičkovými profesionálními antireflexními vrstvami typu MRC, jež dále zvyšují propustnost skla a současně minimalizují odlesky. Vrstvy jsou na skle naneseny oboustranně, a proto jsou filtry s tímto ovrstvením skvělou volbou pro digitální fotoaparáty, kde případné odlesky světla odraženého digitálním snímačem mohou sníženým kontrastem obrazu znehodnotit mnoho snímků. Chcete-li si dopřát skutečnou lahůdku, pak vřele doporučuji filtr s vrstvami MRCnano. Ten má opticky shodné vlastnosti, jako v případě MRC vrstev, je však navíc opatřen ještě krycí nano vrstvou, což je nejmodernější a nejdokonalejší ochranné ovrstvení povrchu skla s odpudivými účinky vůči nečistotám. Na takto ošetřený filtr nejde prakticky psát ani lihovou fixou, což můžete vidět ve videu B+W Studio 1, jež naleznete na speciálním video-webu na adrese www.csfototv.cz

Nanovrstva filtru chrání jeho povrch vskutku dokonale, a je například obtížné na takto ošetřený filtr udělat i otisk palce. Prach se nedrží, a když přeci jen nějaké mikroskopické částečky díky takřka nulové gravitaci povrchu zůstanou, stačí filtrem 007 zatřepat ( nemíchat ), a prach je pryč, stejně tak stačí fouknout. Větší kapky vody sjedou po nanovrstvě jako po másle, a malé kapky? Ty nesjedou. Skutálí se. Nepřilnavá nanovrstva totiž nezpůsobuje rozpití kapky, jak je tomu na běžném skle, ale povrchové pnutí vody udrží kapku ve sférickém tvaru kuličky. Stačí filtr trochu naklonit, a kapka, správněji tedy kulička, se kutálí dolů. Strávil jsem takto s filtrem B+W 007 v koupelně hezkých pár minut a zkoušel kutálení vody, takže doporučuji – je to skvělá zábava! Také chování filtru s MRC nano vrstvami při skrápění uvidíte ve zmíněném videu, ve kterém jsem k demonstraci zapůjčil svou vodotěsnou zrcadlovku a objektiv, a tak uvidíte nejen vodu stékající s filtru, ale i vodou řádně prověřený fotoaparát, objektiv, a zmáčeného fotografa.

K čemu ale taková starost o nepřilnavost nečistot na filtru, když je možné jej čistit? Inu, koho z vás opravdu baví čistit filtry, a jak často tuto činnost provádíte? Před každým fotografováním? Možná ano, ale čistíte filtr i při fotografování? Tady tuším, že to bude horší. V zápalu fotografování někde v prašném prostředí ( to platí i pro fotografování mnohých sportů) si možná ani neuvědomíte, jak zanesený je filtr, a nemusí se jednat zrovna o expedici do Tanzanie. Prach je všudypřítomný, usedá, vrství se. Ke konci fotografování jsou pak snímky méně ostré a ztrácí brilanci. Na filtru ošetřeném MRC nano vrstvami se prach neudrží, a zrovna tak kapky vody. Máte-li fotoaparát vytěsněný proti vlhku , a můžete tak fofografovat v dešti, či chcete vyfotografovat zajímavé snímky stříkající vody, nebo snímky zpoza vodopádu? Ani sluneční clona nezabrání vodní tříšti dopadat na přední čočku objektivu, ale když je na objektivu, ale když je na objektivu ochranný filtr s MRC nano vrstvami, kapky dopadnou a ihned sjedou nebo se skutálí, takže můžete fotografovat bez nutnosti neustálého otírání filtru, což u standardních povrchů jest podobno spíše vytváření šmouh, než čištění. Zde si vystačíte s ofukovacím antiprachovým balonkem.

Jste-li tak schopní akční fotografové, že se vám přes aplikaci nejdokonalejších MRC nano vrstev podaří dosáhnout toho, že bude filtr špinavý, což opravdu není snadné, tak samotné vyčištění filtru je neuvěřitelně snadné, a nebudete většinou potřebovat ani žádnou čistící kapalinu. stačí kvalitní mikrovláknová utěrka Rodenstock, špínu jedním pohybem setřete, a filtr je opět připravdn k použití. platí zde ovšem stejná výstraha, jako pro všechny skleněné povrchy opatřené antireflexními vrstvami libovolného typu. NIKDY NEPOUŽÍVEJTE TZV. ČISTÍCÍ PAPÍRKY NA OPTIKU !!!

Filtr B+W 007 je tedy díky svým vlastnostem ideálním ochranným filtrem, který se vůči obrazu chová tak, jako kdyby ani na objektivu nebyl, chrání však přední čočku objektivu před poškozením, v případě MRC nano verze také před nečistotami, a hodí se proto i do velmi obtížných podmínek, na cesty, pro fotografování sportu, do pouště, na africké expedice, do vánice a lijáku. Využijte toho, a začněte fotografovat ve chvíli, kdy ostatní své fotoaparáty schovávají. S neviditelným ochráncem B+W 007 MRC nano si to můžete dovolit.

 

Článek použit z časopisu ČS fotografie 14/2012-13

 

Autor: Jan Karbusický

 


Více zde: http://www.fotografie-malek.com/news/b-w-007-neviditelny-ochrance1/

 

©2018 - Foto Málek | Praha-Letňany

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.