16 důvodů proč nakupovat u nás:

 

 • Široký sortiment (přes 33 značek, přes 2990 produktů na výběr a pořád se rozšiřujeme)
 • Běžné slevy/zvýhodnění 2-15% dle druhu zboží jsou již promítnuty v ceně
 • Slevové kupóny, které se odečítají v průběhu objednávky - měníme v příslušenství navíc
 • Česká distribuce - záruka servisu, zboží obsahuje tištěný návod v českém jazyce.
 • E-mailové a tel. poradenství ZDARMA
 • Rychlá komunikace, otevřený a individuální přístup k zákazníkům
 • Pro objednání zboží není potřeba se registrovat
 • Osobní odběr v Praze( dle domluvy )
 • Osobní doručení po Praze ( dle domluvy )
 • Při nákupu nad 7.261,- s DPH doprava v síti Zásilkovny.cz a Uloženky.cz ZDARMA
 • U některých produktů doprava zdarma již od 2.490,-
 • Platba dobírkou, převodem na účet, se splatností.
 • Recenze a zkušenosti zákazníků
 • Jsem plátcem DPH
 • 5 způsobů dopravy ( doprava již od 60,- )

 

 

FOTO MÁLEK - Petr Málek - idatabaze.czFotoaparáty a příslušenství - idatabaze.cz

 

 

Doporučuji:

 

 

 

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. Poradna
 3. Kreativně i s kompaktem

Pokud to myslíte zvláště s tvůrčí fotografií vážně, pak dříve či později začnete fotografovat se zrcadlovkou s výměnnými objektivy. Ale  i po takovém technické vzestupu je mnoho fotografů, kteří mají digitální kompaktní fotoaparát v rezervě. Buď pro běžnou rodinnou fotografii na cestách, kam se nechtějí "vláčet" se zrcadlovkou, nebo tam, kde by drahý přístroj mohl přijít k úrazu.

A jak už to tak bývá, právě ve chvíli, kdy svou zrcadlovkou nemáte při ruce, se naskytne jedinečná příležitost zachytit výjimečnou atmosférickou situaci, krajinu v nádherném světle, nebo vás zaujme scenérie, kolem které nejezdíte zrovna každý týden. I s kvalitními kompakty je možné pořídit celkem kvalitní snímky s vysokým rozlišením, ale stejné jako u zrcadlovky, i v tomto případě platí že důležitá je přesná expozice. Také rozsah jasů nesmí překročit dynamický rozsah fotoaparátu, což se u kompaktu stane mnohem častěji, než u zrcadlovky při snímání do formátu RAW. Možná byste v určitou chvíli dali i království za šedý či barevný přechodový filtr,ale jak jej ke kompaktnímu fotoaparátu přidělat? Neztrácejte hlavu, i taková možnost existuje, a není přitom nákladná.

Systém destičkových filtrů Cokin je již dlouhá léta v povědomí fotografů, méně známá je ale šikovná pomůcka, a to držák přechodových filtrů, určený právě pro fotografování s digitálními kompakty.

Držák je skladný, lehký, a je kompaktní s malou rozměrovou řadou filtrů Cokin A. To má velkou výhodu.. Nejen, že rozměr filtrů (65x70 mm) plně dostačuje pro objektivy kompaktů, ale současně není problém mít stále 2-3 filtry u sebe. Včetně držáku se filtry vejdou i s fotoaparátem do malého pouzdra, a tak jste připraveni kdykoliv zachytit ( a filtrem podpořit ) zajímavou světelnou atmosféru, aniž byste na výsledných fotografiích měli nepříjemné přepaly na obloze.

Držák filtrů je řešen velmi univerzálně, a lze jej proto použít prakticky pro libovolný kompaktní fotoaparát, díky důmyslné "síti" drážek, ve kterých se pohybuje upevňovací šroub se stativovým závitem. Není problém najít takovou polohu šroubu, při níž bude výklopný držák s drážkami pro filtry přesně před objektivem fotoaparátu. Jen při jeho upevňování dbejte na správnou vzdálenost od objektivu, který se při zoomování  zvláště u některých modelů poměrně značně vysouvá. Přechodové filtry jsou použitelné pro ohniskové vzdálenosti v kinofilmovém ekvivalentu do cca 50 mm, takže přibližně na toto ohnisko nastavte objektiv při montáži držáku filtrů, abyste jej nemuseli stále posouvat. Se vzdáleností filtrů od objektivu to ale nepřehánějte - bude-li filtr vzdálen příliš, na snímku se již velmi ostře zobrazí všechny nečistoty na něm ulpělé. Velká vzdálenost také přechody zobrazí poměrně tvrdé a nápadné, pokud chcete mít přechod měkký, posuňte držák s filtrem co nejblíže k objektivu.

Při zasouvání filtru do držáku pozorujte obraz na monitoru fotoaparátu, abyste přechod umístili podle svých představ, protože správné nastavení filtru není možné pozorovat v optickém hledáčku. Ze stejného důvodu není možné držák a filtry použít pro kinofilmové kompaktní fotoaparáty. Při snímání se snažte rukou zastínit oblast mezi filtrem a objektivem, aby se na filtru, a následně na fotografiích , neobjevily nečekané rušivé reflexy. A nezapomeňte filtry použít i při fotografování členů rodiny třeba na pláži u moře - budete překvapeni, jak se ozvláštní atmosféra snímků.

 

 

Text. Jan Karbusický

Zdroj. Časopis Photolife č. 72/2009

 

©2018 - Foto Málek | Praha-Letňany

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.