16 důvodů proč nakupovat u nás:

 

 • Široký sortiment (přes 33 značek, přes 2990 produktů na výběr a pořád se rozšiřujeme)
 • Běžné slevy/zvýhodnění 2-15% dle druhu zboží jsou již promítnuty v ceně
 • Slevové kupóny, které se odečítají v průběhu objednávky - měníme v příslušenství navíc
 • Česká distribuce - záruka servisu, zboží obsahuje tištěný návod v českém jazyce.
 • E-mailové a tel. poradenství ZDARMA
 • Rychlá komunikace, otevřený a individuální přístup k zákazníkům
 • Pro objednání zboží není potřeba se registrovat
 • Osobní odběr v Praze( dle domluvy )
 • Osobní doručení po Praze ( dle domluvy )
 • Při nákupu nad 7.261,- s DPH doprava v síti Zásilkovny.cz a Uloženky.cz ZDARMA
 • U některých produktů doprava zdarma již od 2.490,-
 • Platba dobírkou, převodem na účet, se splatností.
 • Recenze a zkušenosti zákazníků
 • Jsem plátcem DPH
 • 5 způsobů dopravy ( doprava již od 60,- )

 

 

FOTO MÁLEK - Petr Málek - idatabaze.czFotoaparáty a příslušenství - idatabaze.cz

 

 

Doporučuji:

 

 

 

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. Poradna
 3. Nežehlit ! Odšumovat !

Nežehlit ! Odšumovat !

06.08.2011 17:22

Nepleťe si snížení úrovně digitálního šumu se žehlením, přijdete o kresbu detailů, ostrost a detailkontrast, a také o miliony barevných odstínů!

Vícekrát jsem již psal o tom, že honba za fotografiemi bez digitálního šumu je sebedestruktivní. Nepodléhejte různým diskuzím hodnotícím nízkou úroveň šumu při vyšším ISO jako hlavní faktor kvality fotoaparátu.

Moderní digitální zrcadlovky nabízí dva systémy na snížení úrovně digitálního šumu. Systém na jeho redukci pro delší expoziční časy pracuje spolehlivě, protože od obrazu odečítá obrácenou hodnotu úrovně základního šumu čipu získanou z jeho signálnu při uzavřené závěrce.

Systém redukce šumu při vyšších hodnotách ISO naproti tomu pracuje neefektivně, a dá se přímo říci, že mizerně. Zvláště fotoaparáty produkující zázračné fotografie bez šumu, a jsou proto obdivovány, degradující obraz jak po stránce rozlišení, tak z hlediska přirozenosti zobrazení např. pleti, a lidé na fotografiích vypadají, jako by byli z vosku. Je to proto, že nedochází k potlačení šumu jako takového, tedy ke snížení rozdílu jasu a barvy sousedních pixelů v rámci určitého rozsahu tonality, ale jednoduše se obraz jemně rozostří. Tato funkce fotoaparátů je podobně mizerná, jako funkce Šum/Vyhladit ve Photoshopu.

Šum, má-li nízkou, ale přirozenou úroveň, je pro fotografii nesmírně důležitý, protože pomáhá mícháním obrazových bodů s různou tonalitou vytvářet pro naše vnímání miliony odstínů navíc, odstínů, které není možné v RGB režimu ani definovat. Je to podobné, jako tisk fotografií v časopise. Vidíte spoustu barev, a přitom se tiskne pouze čtyřmi barvami. Barevný obraz se vytváří až v naší hlavě spojením různě velkých tiskových bodů do výsledného odstínu. Stejně vznikají nové odstíny v případě, kdy je v obraze přijatelná úroveň šumu. Splynutím různých úrovní barev a odstínů při žehlení obrazu vzniká jednolitá plocha s minimem odstínů a potlačeným dojmem vizuální ostrosti.

Při použití vyšší hodnoty ISO vzniká ale šum, který jde již nad rámec pozitivního přínosu pro obraz, a jeho potlačení je žádoucí. Máte-li schopnost vidět i jemnější rozdíly, a jste srozuměni s důvody hovořícími pro přítomnost šumu v obraze, dříve či později dospějete k nutnosti použití některého speciálního programu pro potlačení šumu, který ale obraz nerozostřuje, tedy nežehlí. V principu se tyto speciální programy chovají podobně, jako procesor fotoaparátu zavádějící redukci šumu při dlouhých expozičních časech. Obraz není rozostřen, ale v určitých tonálních oblastech je snížena úroveň rozdílu jasu mezi sousedícími pixely.

Aby tyto programy pracovaly co nejlépe, je důležité zcela vypnout, nebo alespoň minimalizovat úroveň funkce High-ISO NR ve fotoaparátu, aby nedošlo k rozostření obrazu, a program měl dostatečně korektní obrazovou informaci pro výpočet korekcí šumu. Úplné vypnutí funkce doporučuji pro citlivost ISO 800 a nižší, pro ISO 1600 a více nastavte funkci fotoaparátu na úroveň Low. Podmínkou pro úspěšné následné potlačení šumu je samozřejmé snímání ve formátu RAW, ale předpokládám, že kdo řeší šum na fotografiích, tak je natolik vzdělán, že ve formátu JPEG již vůbec nefotografuje.

Vhodné programy najdete na internetu, je jich hodně, ale skutečně profesionální jen některé. Jak jsem již uvedl, nesmí obraz rozostřovat (žehlit), ale funkce musí pracovat na úrovni jenotlivých pixelů. Velmi dobrý je např. Noise Ninja, já dávám ale přednost pluginu D-fine od NIK Software. Nejen pro celkovou konzistenci mého Workflow, kde používám všechny NIK pluginy, ale zvláště pro možnost práce s U-pointy, která umožní lokální změnu korekce šumu. Výsledky jsou skutečně impozantní a umožní vám zhotovení špičkových profesionálních zvětšenin.

 

Text: Jan Karbusický

 

Použit z časopisu Československá fotografie 6/2011


Více zde: http://www.fotografie-malek.com/news/nezehlit-odsumovat-/

 

©2018 - Foto Málek | Praha-Letňany

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.