16 důvodů proč nakupovat u nás:

 

 • Široký sortiment (přes 33 značek, přes 2990 produktů na výběr a pořád se rozšiřujeme)
 • Běžné slevy/zvýhodnění 2-15% dle druhu zboží jsou již promítnuty v ceně
 • Slevové kupóny, které se odečítají v průběhu objednávky - měníme v příslušenství navíc
 • Česká distribuce - záruka servisu, zboží obsahuje tištěný návod v českém jazyce.
 • E-mailové a tel. poradenství ZDARMA
 • Rychlá komunikace, otevřený a individuální přístup k zákazníkům
 • Pro objednání zboží není potřeba se registrovat
 • Osobní odběr v Praze( dle domluvy )
 • Osobní doručení po Praze ( dle domluvy )
 • Při nákupu nad 7.261,- s DPH doprava v síti Zásilkovny.cz a Uloženky.cz ZDARMA
 • U některých produktů doprava zdarma již od 2.490,-
 • Platba dobírkou, převodem na účet, se splatností.
 • Recenze a zkušenosti zákazníků
 • Jsem plátcem DPH
 • 5 způsobů dopravy ( doprava již od 60,- )

 

 

FOTO MÁLEK - Petr Málek - idatabaze.czFotoaparáty a příslušenství - idatabaze.cz

 

 

Doporučuji:

 

 

 

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. Poradna
 3. Ochrana fototechniky

Ochrana fototechniky

01.03.2012 11:38

Pobyt u moře je rozhodně příjemný, ale pro fotograickou techniku při nedostatečném zabezpečení to může být výlet poslední, nebo v lepším případě dosti drahý díky nutnému následnému čištění, nebo dokonce opravě v servisu.

Prostředí přímořských pláží je vůči veškeré technice velmi nepřátelské, a to ze dvou hlavních důvodů. V první řadě je to slaná mořská voda a její drobné kapičky nesené větrem, a samozřejmě i samotný slaný vzduch. Sůl obsažená ve vzduchu i ve vodě je velmi agresivní vůči téměř všem kovům, a způsobuje jejich rychlou oxidaci. V případě fototechniky jsou ohroženy nejen vnější dostupné kontakty propojující tělo s objektivem, nebo kontakty blesku, ale i vnitřní mechanismy a elektronika, pokud nemáte přístroj s vytěsněním proti vlhku a prachu, což mívají až přístroje nejvyšší profesionální třídy, nebo např. Pentax K20D a vyšší. Druhým nepřítelem techniky a především jejich pohyblivých částí je jemný písečný prach nesený větrem nad písečnou pláží, a samozřejmě třeba i na poušti. Také prach proniká všemi skulinkami dovnitř přístrojů, ale i objektivů a především je velmi aktivní při usedání na digitální čip. Pokud tedy hodláte u moře fotografovat jen rodinné snímky do alba, pak si raději vezměte digitální kompakt s vytěsněním do vody a poškození zrcadlovky zbytečně neriskujte.

Chcete-li přece jen snímat se zrcadlovkou nějaké kreativní záběry, pak je důležité ji co nejlépe zabezpečit. Při snímání volte i při mírném vánku snímací polohu výše nad zemí, kde není tolik prachu ve vzduchu, a vyhýbejte se (pokud nemáte již zmíněné odolné zrcadlovky)také jemné tříšti v mořské vody. Snažte se fotoaparát vyndávat jen na dobu nezbytně nutnu a před zpětným uložením jej ofoukněte od usazeného prachu a osušte případné kapky, protože jinak se po jejich zaschnutí vytváří jemný slaný povlak, který se následně zanáší do fotoaparátu. Mějte na paměti, že fotografické brašny nechrání techniku proti jemnému prachu, a při manipulaci s nimi se často prach z jejich povrchu dostává do jejich vnitřní částí. Při práci v takto prašném prostředí proto před odchodem z hotelu zabalte všechny objektivy, fotoaparát i příslušenství do  mikrotenových sáčků. A co je důležité mějte s sebou také dostatečnou zásobu ještě nepoužitých mikrotenových sáčků, nejlépe ještě neodstřených od nosné části. Při výměně objektivu pak nejprve vyjměte z brašny invektiv i se sáčkem, jemně jej oklepejte a opatrně po větru otevřete a vyndejte objektiv. Sáček uložte do kapsy, a pro objektiv, který budete dávat do brašny, použijte zcela nový sáček, který obře uzavřete, nejlépe gumičkou a uložte zpět do brašny.

Pokud chcete tento problém řešit profesionálně, pak si pořiďte pro tento účel stavěný outdoorový kufr. Vynikající zkušenosti máme např. s kufry B+W Outdoor CASE, které jsou odolné nárazům, extrémním tlakům, vodě i prachu. Kufry jsou dodávány v mnoha velikostech, takže si určitě vyberete přiměřenou velikost. Vnitřní prostor je řešen buď molitanem s předřezanou mřížkou nebo přestavitelnými přepážkami, které jsou z hlediska využití prostoru i následné údržby určitě vhodnější (lépe se luxují od prachu). V prašném prostředí je vhodné kufr vždy před jeho otevřením opláchnout, klidně i v moři(plave), aby se nenasypal nebo nenafoukal prach z povrchu do jeho vnitřního prostoru.

 

Koupit můžete zde.

 

Použito z časopisu Photo Life č. 71/2009

Autor: Jan Karbusický

 

©2018 - Foto Málek | Praha-Letňany

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.