16 důvodů proč nakupovat u nás:

 

 • Široký sortiment (přes 33 značek, přes 2990 produktů na výběr a pořád se rozšiřujeme)
 • Běžné slevy/zvýhodnění 2-15% dle druhu zboží jsou již promítnuty v ceně
 • Slevové kupóny, které se odečítají v průběhu objednávky - měníme v příslušenství navíc
 • Česká distribuce - záruka servisu, zboží obsahuje tištěný návod v českém jazyce.
 • E-mailové a tel. poradenství ZDARMA
 • Rychlá komunikace, otevřený a individuální přístup k zákazníkům
 • Pro objednání zboží není potřeba se registrovat
 • Osobní odběr v Praze( dle domluvy )
 • Osobní doručení po Praze ( dle domluvy )
 • Při nákupu nad 7.261,- s DPH doprava v síti Zásilkovny.cz a Uloženky.cz ZDARMA
 • U některých produktů doprava zdarma již od 2.490,-
 • Platba dobírkou, převodem na účet, se splatností.
 • Recenze a zkušenosti zákazníků
 • Jsem plátcem DPH
 • 5 způsobů dopravy ( doprava již od 60,- )

 

 

FOTO MÁLEK - Petr Málek - idatabaze.czFotoaparáty a příslušenství - idatabaze.cz

 

 

Doporučuji:

 

 

 

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. Poradna
 3. Stabilizace? Nižší ostrost!

Stabilizace? Nižší ostrost!

06.05.2011 01:09

Obrazová stabilizace si našla cestu ke všem značkám fotoaparátů. Některé jdou cestou stabilizace pohyblivým optickým členem ve speciálních objektivech, jiné pracují na principu pohyblivého digitálního čipu v těle fotoaparátu. Výsledky jsou z hlediska prodloužení expozičních časů snímaných z ruky srovnatelné, a srovnatelná je, bohužel, obrazová stabilizace i v destrukci obrazu, ke které dochází při nesprávném používání těchto, jinak jistě přínosných, systémů.

Ať jste uživateli stabilizace v objektivu, nebo integrovaného systému v těle fotoaparátu, určitě v návodu k použití najdete stručnou větu: Při snímání se stativem  obrazovou stabilizaci vypněte. Bohužel, nikde se v návodu nedočtete, jaký je důvod pro její vypnutí, a tak většina fotografů k tomuto sdělení přistupuje po svém. Mám stabilizaci, tak ji budu používat stále! Důvodem je domněnka, že výrobci toto upozornění uvádí z důvodu úspory baterií ve fotoaparátu, protože stabilizace, ať je jakákoliv, je poměrně velkým spotřebičem. A na průšvih je zaděláno, jak se říká...
Ze samotného principu funkce stabilizace je zřejmé, že oba systémy mají své meze účinnosti. A současně by mělo být zřejmé, že nejprve musí dojít k "akci", tedy záchvěvu, ten je zpracován gyrosenzorem a elektronickými obvody, a pak teprve následuje reakce, tedy změna polohy optického členu, případně posun digitálního snímače. I kdyby tato reakce přišla současně s "akcí", což je prakticky nemožné, zamíchá se do toho ještě kinetika a s ní spojená hmotnost optického členu nebo čipu. V praxi to znamená, že reakce každé optické stabilizace jde stále o malý krůček za podněty, které ji spouštějí. Samozřejmě, to zpoždění je opravdu minimalní, ale je.       
Při snímání akčních snímků z ruky je použití stabilizace  skutečně výhodné, protože je omezena pohybová neostrost a lze snímat s expozičními časy o 3-5 EV delšími. Výsledek je vždy lepší, než kdybychom snímali bez stabilizace. V akční  fotografii se totiž nehodnotí ona řezavá ostrost a rozlišení těch nejmenších detailů, jako je tomu u fotografie statické.
Jenže při snímání s kvalitním stativem (zde opravdu je důležité slovo "kvalitní") přispívají stabilizační systémy právě ke ztrátě této důležité jemné kresby a obrysové ostrosti. Proč? Chvění fotoaparátu při snímání se stativem je velmi malé. Menší, než je přesnost obrazové stabilizace. Nepatrný záchvěv, který přichází při otevření závěrky, systém vyhodnotí, reaguje na něj, ale do takto velmi malé frekvence se zkrátka "netrefí" svou protiakcí. A zatímco záchvěv fotoaparátu odeznívá, stabilizační systém dál "stabilizuje", protože využívá nejmenšî možný pohyb optického členu nebo čipu, který je ale ke konci záchvěvů již větší, než chvění fotoaparátu. Tak stabilizační systém prodlužuje dobu záchvěvu, což se samozřejmě v obraze projeví.

Druhým důvodem je nepatrný pohyb samotných stabilizačních členů po celou dobu probíhající expozice, a to i v případě, kdy je fotoaparát naprosto bez pohybu (stačí přiložit ucho k objektivu či tělu přístroje, a uslyšíte, jak se uvnitř stabilizační členy pohybují. A tento pohyb je druhým důvodem snížené výsledné ostrosti fotografií, a současně důvodem mnoha zklamání i z velmi kvalitních objektivů, které díky obrazové stabilizaci "nekreslí" tak, jak jejich uživatelé očekávali.

Poslechněte tedy radu z návodu, a obrazovou stabilizaci používejte jen při snímání z ruky. Pokud pracujete s kvalitním stativem, vždy stabilizační systém vypněte a je-li to možné, použijte funkci předsklopení zrdcátka. Budete překvapeni, o kolik se zvýší rozlišení detailů na vašich fotografiích a jakou obrysovou ostrost získáte. Během snímání se stativem použijte stabilizaci jen vyjímečně, a to v případě, kdy snímáte za silnějšího větru se stativem, který není schopen zajistit stabilitu fotoaparátu.
To ale poznáte pohledem do hledáčku. Připravte si záběr, zaostřete, a chvilku pozorujte obraz na matnici, aniž byste se fotoaparátu či stativu jakkoliv dotýkali. Pokud se obraz v hledáčku viditelně chvěje či dokonce pohybuje, pak aktivujte obrazovou stabilizaci. Pokud je ale obraz stabilní, bez pohybu, rozhodně obrazovou stabilizaci nezapínejte, a to ani v případě, že nemáte k dispozici funkci předsklopení zrcátka. Z hlediska ostrosti obrazu a rozlišení detailů je vždy lepší přijmout vhodná opatření ke zlepšení stability stativu (stabilizační bodce, zátěžové pytle, větrolam), než použití jakéhokoliv systému obrazové stabilizace - ta prostě na tento typ snímání není uzpůsobena.

 

 

Text: Jan Karbusický

 

Článek použit z časopisu Photo life č. 72/2009

Odkaz: www.csfotografie.cz


Více zde: http://www.fotografie-malek.com/news/stabilizace-nizsi-ostrost-/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

 

©2018 - Foto Málek | Praha-Letňany

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.