16 důvodů proč nakupovat u nás:

 

 • Široký sortiment (přes 33 značek, přes 2990 produktů na výběr a pořád se rozšiřujeme)
 • Běžné slevy/zvýhodnění 2-15% dle druhu zboží jsou již promítnuty v ceně
 • Slevové kupóny, které se odečítají v průběhu objednávky - měníme v příslušenství navíc
 • Česká distribuce - záruka servisu, zboží obsahuje tištěný návod v českém jazyce.
 • E-mailové a tel. poradenství ZDARMA
 • Rychlá komunikace, otevřený a individuální přístup k zákazníkům
 • Pro objednání zboží není potřeba se registrovat
 • Osobní odběr v Praze( dle domluvy )
 • Osobní doručení po Praze ( dle domluvy )
 • Při nákupu nad 7.261,- s DPH doprava v síti Zásilkovny.cz a Uloženky.cz ZDARMA
 • U některých produktů doprava zdarma již od 2.490,-
 • Platba dobírkou, převodem na účet, se splatností.
 • Recenze a zkušenosti zákazníků
 • Jsem plátcem DPH
 • 5 způsobů dopravy ( doprava již od 60,- )

 

 

FOTO MÁLEK - Petr Málek - idatabaze.czFotoaparáty a příslušenství - idatabaze.cz

 

 

Doporučuji:

 

 

 

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. Poradna
 3. Výběr fotopasti a vše okolo

Výběr fotopasti, otázky a odpovědi

Co je fotopast

Fotopasti jsou digitální fotoaparáty aktivované pohybem tepelné stopy zvěře nebo lidí. Pohyb tepelné stopy aktivuje pohybové čidlo (PIR), které spustí expozici. Prodleva mezi aktivací a expozicí je jedním z důležitých faktorů a při výběru nového produktu vždy pečlivě testujeme délku této prodlevy. PIR čidla mohou být různého provedení a výrazně se liší dosahem a šíří záběru.

Dalším důležitým prvkem je samozřejmě objektiv, jeho světelnost, kvalita optických elementů a šíře záběru. Pro noční snímky jsou fotopasti vybaveny osvětlovací jednotkou. Oblíbený je osvit v infračerveném pásmu (IR) který je velmi nenápadný (vlnová délka 850 nm nebo i zcela neviditelný) (vlnová délka 940nm). Snímky pořízené v tomto světle jsou černobílé. Pro barevné noční záběry lze nabídnout přístoje s bílým bleskem.

Snímací senzor u přístrojů s IR přísvitem má zvýšenou citlivost na tuto složku světla a pro denní fotky musí být tato složka částečně opticky nebo elektonicky eliminována. Rozlišení senzorů se pohybuje od 3 MP výše. U většiny fotopastí jsou sensory s rozlišením 5MP, které jsou pak interpolovány na vyšší hodnoty. Rozlišení 5MP je zcela dostačující.

Jako uložiště slouží klasické paměťové SD karty a k napájení alkalické, nebo nejlépe lithiové baterie. Alternativně lze použít externí napájení. Použití akumulátorů může být, zejména v zimě, problematické.

 

Proč si ji mám pořídit zrovna já?

Ochrana majetku, černé skládky, vandalismus, nedovolené vniknutí na cizí pozemek

Fotopast lze také použít pro sledování majetku/objektu a zachycení nezvaných návštěvníků. Při takovémto použití je dobré fotopast dobře ukrýt, aby ji nezvaný návštěvník nepřibral sebou, je dobré použít fotopasti, které ihned odesílají záznam pomocí GSM brány na váš mobil nebo e-mail.

Fotopasti jsou neocenitelným pomocníkem chatařů, myslivců, obcí, skladů, bezpečnostních agentur i bezpečnostních složek.

Ostatní využítí:

Fotopasti jsou ideální pro mapování výskytu hlavně vzácných druhů (ale nejen jich), které unikají lidské pozornosti díky tomu, že se pohybují hlavně v noci nebo se pohybují v málo přístupných terénech. Tato oblast je mi nejbližší a tak chystám rozmístění několika fotopastí v rámci Beskyd pro zmapování výskytu především vzácných šelem jako je rys či medvěd. Pro takovýto monitoring je důležité vytipování vhodných lokalit kde je pravděpodobnost výskytu daného zvířete. Použití fotopastí pro monitoring se mi zda jako velmi vhodná metoda, protože fotopast může být na lokalitě několik měsíců bez rušení lokality člověkem a zvyšuje se tak pravděpodobnost zachycení zvířete. Také při troše štěstí a použití videa jako záznamu lze zachytit nějaké zajímavé chování zvířete.

Vysledování doby návštěvy zvěře

Pro fotografa je také užitečné pomocí fotopasti vysledovat v kterou dobu se zvířata vyskytují na dané lokalitě. To se hodí především u krmelců na ochozech zvěře u kaliště nebo třeba na louce či u nory. Pozor na umisťování fotopastí u hnízd vzácných druhů ptáků. I tady platí zákony vymezující co se smí a nesmí.

Proč u mne:

výhodné sety, žádné napodobeniny, pouze originály! Garantuji pravost a nejvyšší kvalitu všech nabízených produktů, široký sortiment, rychlé dodání ve většině případů expeduji v den objednávky, záruční i pozáruční servis zajištěn, technické poradanství.

 

Mám problém

Před objektivem se pohybuje červené kolečko – není to vada?

Není. Jde o IR clonu, která se po vložení baterií a před první expozicí automaticky nastaví.

Fotopast po připojení ovladače nebo zapnutí displeje ihned zhasne. Co mám dělat?

Nejspíš není vložena paměťová SD karta, bez které většina fotopastí nepracuje.

Fotopast fotí jen ve dne, v noci vůbec nebo občas. Je rozbitá?

Vyměňte baterie! Ve dne je spotřeba energie menší, ale v noci, kdy fotopast má kvůli osvitu snímaného místa větší odběr, již jejich kapacita pravděpodobně nestačí.

 

Fotopast zkracuje v noci videa, čím to může být?

I v tomto případě by měla pomoci výměna baterií, které už nemohou natáčení nočních videosekvencí utáhnout.

 

Fotopast jsem nastavil na odesílání MMS podle návodu, ale odesílání nefunguje. Co mám udělat jinak?

Předně zkontrolujte, zda se nastavení skutečně uložilo na SD kartu a nikoliv na harddisk, který se jako úložiště „C“ nabízí automaticky. Dále se přesvědčte, zda jste u vaší SIM karty ve fotopasti vypnuli funkci PIN, což bývá zřejmě nejčastější problém. To, že z vašeho mobilu SIM karta snímky odesílá, neznamená, že PIN je vypnutý.

Může se také stát, že služba ještě nebyla operátorem aktivována, trvá to až 24 hodin, případně na SIM kartě nemáte dostatečný kredit. Může se také stát, že mobilní operátor změnil požadované nastavení, které musíte následně u fotopasti manuálně přenastavit. O aktuálním nastavení se informujte u vašeho operátora.

 

Fotopast MMS odesílá, ale pouze někdy. Zejména ve dne řada snímků chybí.

Důvodem je kolísavý signál, který nedostačuje pro přenos dat. Noční snímky mají menší objem dat, protože jsou černobílé a také signál je v noci zpravidla lepší. Nezbývá než fotopast přemístit na místo s lepším signálem nebo zkusit jiného operátora. Zpravidla také pomůže koupit anténu se zesilovačem.

 

Odesílání MMS funguje bez problémů, ale v režimu GPRS žádné snímky nechodí. Kde je problém?

Problém určitě není ve fotopasti, ale v nastavení. Zatímco u služby MMS je jediným parametrem,  který musíte zadat, telefon nebo email, na který chcete obrazové zprávy posílat, u GPRS nastavení je nutný účet na SMTP serveru. Tento údaj společně s heslem a mailem, na který chcete fotografie zasílat, musíte nastavit manuálně. Také se může stát, že operátor změnil nastavovací parametry. Pak je třeba fotopast nastavit ručně zcela. O aktuálním nastavení se informujte u vašeho operátora

Žádný z popsaných problémů mě netrápí nebo navrhované řešení nepomohlo. Kam se mohu obrátit?

Zavolejte nám a pokusíme se najít řešení po telefonu. Většinou se to podaří.

Pokud ani toto řešení nepomůže, pošlete nám fotopast do záruční opravy. Budeme se snažit opravu vyřídit co nejdříve. K fotopasti nezapomeňte přidat záruční list, stručný popis závady a kontakt na sebe. Vhodné je poslat fotopast  včetně SD karty a baterií. U GSM fotopastí zašlete také SIM kartu. Prosíme, neposílejte fotopast před telefonickou konzultací, většinu potíží se podaří vyřešit na dálku.

 

Jak se vyznat ve funkcích, které fotopast má

Co znamená osvětlení 850 nebo 940 nm? Na co se které z nich hodí?

Tyto hodnoty se týkají infračerveného neboli IR osvětlení, které se používá jako osvit fotografovaného místa v noci. Osvětlení o hodnotě 850 nm je spektrum viditelné lidským okem jako velice tmavě červené zažnutí (podobné zarudnutí rozpálených kamen – tedy nic nápadného), zatímco spektrum o vlnové délce 940 nm lidské oko vůbec nevidí. Viditelné spektrum má větší dosah a lépe vykreslí snímek a to vše při nižší ceně za fotopast.

Shrnuto: na zvěř stačí osvětlení 850 nm (pokud se ale v revíru neloví s nočním viděním s IR přísvitem, pak si bude zvěř a tyto záblesky dávat pozor), zatímco na  zloděje a vandaly volte raději 940 nm. V každém případě počítejte s tím, že noční snímky pořízené v IR světle jsou černobílé. Pokud chcete v noci snímky barevné, je jediným řešením klasický bílý fotograficky blesk s jasným zábleskem.

Na jakou vzdálenost zareaguje pohybové čidlo?

Pohybové (PIR) čidlo reaguje na teplo člověka nebo zvěře a jejich pohyb. Velmi záleží na tom, jak je zvíře velké a jakým směrem se pohybuje. V ideálním případě, kdy jde o člověka nebo velkou zvěř pohybující se kolmo k ose objektivu, lze počítat se spuštěním fotopasti na vzdálenost až na 15 metrů. Na menší nebo pomalu se pohybující se zvěř je potřeba počítat s poněkud kratší vzdáleností. Také nízké teploty mají negativní vliv na citlivost PIR.

Pro skutečně velké plochy je možno použít periodické snímání – časosběr, který není závislý na dosahu PIR čidla, protože se spouští automaticky v předem nastaveném časovém intervalu.

Jak široké je zorné pole fotopasti?

Je to 45 až 52° podle typu fotopasti. V praxi to znamená šíří zabírané plochy osm až devět metrů ze vzdálenosti 10m.

Jaké mám zvolit rozlišení?

Upřimně řečeno, příliš na tom nezáleží. Pokud používáte fotopast k dokumentaci, stačí 3 až 5 megapixelů. Ostatně u fotopastí s větším rozlišením, jde stejně zpravidla o 5 MP snímací senzory, které jsou na vyšší hodnoty interpolované softwarově.

Je HD video o mnoho lepší než běžné?

Pokud vám jde o opravdu kvalitní záběry, tak ano. Pokud máte fotopast jen na monitorování, je zbytečné si za tuto funkci připlácet.

 

 

 

Ukládání a odesílání snímků

Kolik stojí odesílání snímků prostřednictvím GSM?

Samozřejmě záleží na vaší smlouvě s operátorem, případně vám můžeme doporučit vhodný tarif.  Obecně platí, že MMS jsou dražší, ale mají jednodušší nastavení, zatímco přenos dat protokolem GPRS je levnější, ale vyžaduje individuální nastavení vašeho SMPT a přijímacího serveru. Ve spolupráci s T-mobile připravujeme skutečně zajímavý tarif ušitý přímo na míru našich fotopastí.

Lze fotopast ovládat prostřednictvím SMS?

Technicky by to nebyl problém, ale vyžadovalo by to stále aktivní GSM modul, který se jinak aktivuje jen na okamžik odesílání snímků. To by vedlo k rychlému vybíjení baterií. Takže žádná z nabízených fotopastí tuto funkci zatím nemá, do budoucna se s nimi však počítá.

Lze ovládat fotopast prostřednictvím wi-fi a stahovat touto cestou fotky?

V zásadě je to stejný problém jako u posílání SMS. Proti používání wi-fi technologie u fotopastí navíc hovoří fakt, že tento signál a připojené přístroje jsou v síti viditelné i pro ostatní přístroje. Na mobilech s tímto připojením, kterou jsou dnes už běžné, by tak vaši fotopast mohli zaznamenat například i zloději či vandalové.

Vím že existují fotopasti, které archivují duplicitně snímky v takzvaném Black Boxu, odkud je snadné si je stáhnout. Je to výhodné?

Ano – takové fotopasti existují. Ale přenos se děje prostřednictvím wi-fi technologie se všemi nevýhodami uvedenými výše. Navíc jsou dražší než GSM fotopasti, které vám snímky zasílají přímo na mobil nebo do počítače. Myslíme si, že je lepší  mít data v mobilu nebo počítači, než v krabičce schované v lese.

 

Instalace, napájení, provoz fotopastí

Co vše balení fotopasti obsahuje?

Kromě fotopasti naleznete v balení anglický a český návod k obsluze (u fotopasti Acorn je na instalačním CD), záruční list na 24 měsíců a daňový doklad. Dále USB a televizní kabel (jen některé modely) a upínací popruh. U GSM fotopastí rovněž prutovou anténu. Ke každé fotopasti dávám 16 GB kartu Vlase 10 (viz nabídka na www.fotomalek.cz).

 

Co je potřeba k fotopasti dokoupit?

Rozhodně doporučuji objednat s fotopastí plnou sadu lithiových baterií. Pro zabezpečení je praktický lanový zámek nebo uzamykací kovová skříňka.

 

V balení fotopasti chybí český návod

U fotopastí Acorn je návod na CD, kde také naleznete konfigurátor pro pohodlné nastavení MMS, GPRS a celé fotopasti. Návod je v PDF a lze ho snadno vytisknout. Pokud by ale v zásilce návod opravdu chyběl, stačí zavolat nebo nás informovat mailem a obratem ho zašleme jak e-mailem v PDF, tak i poštou.

 

Jak mám fotopast instalovat?

Rozhodně nikoliv do výše očí , jak doporučuje anglický návod. Mohl by ji někdo zničit nebo odcizit a navíc v této poloze nepracuje optimálně. Nejlépe je instalovat fotopast tak, aby snímala okolí z nadhledu. PIR čidlo tak lépe reaguje a noční fotky jsou díky odrazu světla od vegetace kvalitnější. Navíc je takovéto umístění nejméně nápadné. Ze zorného pole nezapomeňte odstranit větve a další překážky. Fotopast neinstalujte jižním směrem proti slunci!

 

Jak dlouho vydrží baterie?

Záleží na tom jaké baterie používáte, kolik baterií lze do fotopasti vložit, jak moc záběrů budete pořizovat a zda to budou fotografie nebo videa. Všechny fotopasti v nabídce mohou pracovat se čtyřmi tužkovými bateriemi AA, ale pokud fotopast nabízí možnost sadu zdvojnásobit nebo ztrojnásobit, využijte ji. V momentě expozice má fotopast velký odběr 600 až 1000mA a více sad baterií prodlouží jejich životnost. Při použití tří sad lithiových baterií počítejte s mnoha měsíci až rokem provozu. Alkalické baterie používejte jen nouzově a nabíjecí raději vůbec ne, zejména ne v zimě.

Je možno fotopasti napájet ze sítě?

Ano, všechny fotopasti mají zdířku pro napáječ nebo externí baterii. Napáječ není součástí nabídky, ale rádi vám ho dodáme.

 

Fotopast bych si rád koupil, ale bojím se, že mi ji někdo ukradne. Máte řešení?

Samozřejmě riziko krádeže zde bude vždycky. Důležité je fotopast umístit skrytě, zbytečně se s ní nechlubit a případně ji zabezpečit lanovým zámkem nebo kovovou skříňkou. Méně náchylné ke krádeži jsou fotopasti GSM, protože anténa dává jasně najevo, že fotopast záběry odesílá a zloděje tak při krádeži nejspíše nafotí. Navíc každá GSM fotopast má unikátní IMEI číslo, díky němuž  je po připojení do sítě GSM vyhledatelná. V tomto směru mají výhodu zejména fotopasti UOVision UM 565, které mají IMEI jak na těle fotopasti, tak i na obalu.

 

Vadí fotopasti déšť a mráz?

Fotopast je zařízení pro venkovní použití a déšť jí samozřejmě nevadí. Je však třeba si uvědomit, že zároveň jde o citlivé zařízení, se kterým je třeba odpovídajícím způsobem také zacházet. Žádná z fotopastí včetně profesionálních zařízení Cuddeback není konstruována pro trvalé nasazení! Zejména je třeba se vyvarovat dlouhodobého použití ve vlhkých podmínkách.

Mráz je spíše problémem pro baterie. V zimě používejte výhradně lithiové baterie Energizer Ultra Lithium. Nic lepšího na trhu nenajdete. Při přenesení fotopasti ze zimy do tepla ji nejdříve nechte jednu až dvě hodiny temperovat a pak ji teprve zapněte. Jinak vám vlhkost , která zkondenzuje uvnitř fotopasti, může zkratovat obvody a fotopast nenávratně zničit. Baterie Energizer jsou použitelné v teplotním rozsahu -40 C - + 60 C

 

©2018 - Foto Málek | Praha-Letňany

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.